Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ஜ..:: KuMaNoVa4ever The BesT In The World MusiC 4 Ever ::.. ஜ
 
ForumPortaliGalleryTV LIVELatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Tregim Dashurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LeoHack
Administrator
Administrator
LeoHack


Male Numri i postimeve : 50
Age : 35
Vendi : in your room!
Registration date : 11/11/2008

Tregim Dashurie Empty
MesazhTitulli: Tregim Dashurie   Tregim Dashurie Icon_minitimeMon Nov 17, 2008 12:33 am

" drunken Tregim Dashurie drunken "

Ai e njohtoi ate ne nje feste, ajo ishte teper e njohur, shume djem e ndjekshin,
ndersa ai ishte shume normal, askush nuk i kushtoi vemendjen atij. Ne fund te fteses,
ai e ftoi ate per nje kafe, ajo u habit, por t'u treguar e sjellshme ajo i premtoj.
U ulen ata dy ne nje kafene, ai ishte teper nervoz qe te thote dicka, ajo u ndie e
parehatshme, ajo mendoi qe te thote, te lutem, me ler te shkoj ne shtepi...
papritmas kur ai e ftoi kamarierin. "Mund qe te me japesh pak krype" Dua qe ta hedh
ne kafen time. Te gjithe e veshtruan ate, shume i cuditshem! Fytyra i'u skuq, por
akoma, ai e hedhi krypen ne kafe dhe piu kafen. Ajo si kureshtare e pyeti; Pse e ke
kete hobi? Ai ju pergjigj: "Kur kam qene femij i vogel, kam jetuar afer detit, kisha
deshire te luaj ne deti, kam mundur ta shijoj shijen e detit, ashtu si kafen e krypur.
Tani cdo here marre kafe te krypur, gjithmone kujtoj femijerine time, kujtoj qytetin
tim, me mungon shum qyteti im, me mungojne prinderit e mi te cilet ende jetojne atje.
duke folur syte atij i u mbushen me lote. Ajo u prek shume thelle. Kjo ishte ndjenja
e tij e vertete, prej fundit te zemres, Nje njeri i cili mund ta tregoj mallin per
atdheun, ai patjeter duhet te jete nje njeri i cili e don vendlindjen dhe kujdeset dhe
ndjen pergjegjesi per te. Pastaj edhe ajo filloi te flas, tregoi per qytetin e saj te
larget, femijerine e saj, familjen. Ishte nje bisede teper e mire, gjithashtu edhe
fillim i bukur i tregimit te tyre. Ata vazhduan te takohen dhe vajza u bind se ai eshte
i cili i'a ploteson kerkesen dhe nevojen e saj, kishte tolerance, zemer te bute dhe te
mire, i zjarrte, i kujdesshem, ishte nje person tejet i mire pothuajse ajo e harroi ate.
Fale kafes tij te krypur!
Pastaj tregimi ishte si cdo tregim i bukur dashurie, princesha u martua me princin, dhe
jetonin jete te lumtur bashke...
Cdo here qe bente ajo kafe, ajo hedhte krype ne kafen e tij, sic e dinte se ai e don kafen
e krypur.
Pas 40 viteve, ai vdiq, kishte lene nje leter ne te cilen kishte thene:
" E dashura ime, te lutem me fal, me fal te gjithe jeten time te rrejshme. Kjo ishte
genjeshtra ime e vetme --- (kafja e krypur). te kujtohet hera e pare kur u takuam ?
Isha teper nervoz ne ate kohe, faktikisht une desha te kerkoj sheqer por thash krype,
ishte rende per mua qe ta ndrroj, keshtu qe vetem vazhdova. Kurre nuk kam menduar se
do te ishte fillimi i komunikimit mes nesh.
Jam munduar te ta them te verteten disa here gjate jetes sime, por kam qene shume i
frikesuar ta bej ate, sic te kam premtuar qe nuk do te genjej ty per asgje... Tani po vdes,
nuk jam i frikesuar nga asgje. Nuk me pelqen kafja e krypur, cfare shije te cuditshme dhe
te keqe ka... por une kam pire kafen e krypur gjate gjithe jetes time qe kur te kam njohur
ty, nuk me dhimbset asgje qe e bej per ty. Te kem ty per mua eshte lumturia me e madhe gjate
gjithe jetes. Po te mundem te jetoj per here te dyte, akoma dua qe te njoh dhe te te kam gjate
gjithe jetes.
Lotet e saj e bene letren teresisht te lagur nga fjalet e tij prekese.
Nje dite, dikush e pyeti ate, si eshte shija e kafes se krypur?
Ajo u pergjigj: " Eshte e embel, e kendshme".

Dashuria eshte, te mos harrosh por te falësh, jo ta shiqosh por ta kuptosh,
jo ta degjosh por ti'a vësh veshin me vëmendje, jo ta braktisesh por te mbahesh.
Mos e le kurre ate qe e don per te cilin qe te pelqen,
sepse ai i cili te pelqen do te le ty per te cilen don.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.Kumanova4ever.biz
 
Tregim Dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Poezi Dashurie Shqip

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Ne dhe Ndjenjat :: Dashuria-
Kërce tek: